עורך דין פלילי – לבחור את האיש שיגן עלינו בבית המשפט

עורך דין פלילי

עולם המשפט, כידוע, מחולק לשני חלקים עיקריים, משפט אזרחי ומשפט פלילי. כשאדם עומד לדין במשפט אזרחי, גם אם זה לא נעים, הרי שבדרך כלל מדובר על משפטים שהעונש בהם הוא פיצוי כספי או סנקציה אחרת, אך לא מאסר ולא רישום פלילי שיכול להשפיע על החיים. לעומת זאת, כשאדם עומד למשפט בדין הפלילי, זה כבר משהו אחר לגמרי. זה משחק שונה לחלוטין.

הדין הפלילי חל על עבירות בהן המדינה מאשימה את הנאשמים, תובעת אותם מתוך מחשבה שזה אינטרס ציבורי. אם הנאשם נמצא אשם בבית המשפט, הרי שהוא יכול למצוא את עצמו בכלא וכן הוא יצטרך להתמודד עם רישום פלילי שיכול להשפיע על חייו. אנשים שנאשמו בדין הפלילי, חייהם השתנו מקצה לקצה, בוודאי אם מדובר באנשים נורמטיביים שמעולם לא היו חלק מעולם הפשע, בצורה כזו או אחרת.

על מנת להגן על עצמנו בדין הפלילי, אנחנו צריכים להיעזר באיש מקצוע, קרי עורך דין פלילי. אנחנו לא יכולים לעמוד לבד ולהגן על עצמנו בבית משפט. מבחינה טכנית אנחנו יכולים לעשות את זה, אך מאחר ואין לנו את הניסיון ולא את הכלים המקצועיים, אין סיבה שנעשה את זה. אם אנחנו רוצים לצאת זכאים, רצוי שאנחנו ניעזר בשירותיו. השאלה היא, כיצד אנחנו בוחרים את האיש הנכון, כיצד אנחנו בוחרים עורך דין פלילי שיעמוד לרשותנו.

פרמטרים לבחירה נכונה

ראשית, חשוב שאנחנו נבחר איש מקצוע שיכול להתאים למה שאנחנו צריכים, כלומר, עורך דין פלילי שמתמחה בתחום העבירה בה אנחנו חשודים, בין אם זה עבירות אלימות, מין, סמים, צווארון לבן או כל עבירה אחרת.

שנית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין מומחה, מנוסה, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו שיספק לנו את השירות הטוב ביותר.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין זמין ונגיש, מישהו שאנחנו יכולים להיות בטוחים שיעמוד לרשותנו בכל צד וצד, מתחילת התהליך ועד סופו, מישהו שאנחנו יודעים שיטפל בעניין שלנו ויקדם אותו במהרה, על מנת שנוכל לסיים את הסאגה הזאת, כמה שיותר מהר.