כל מה שרציתם לדעת על פרויקט דירה להשכיר

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה בה יוקר המחייה ממשיך לעלות ולתפוס נתח מאוד גדול ומשמעותי באיכות החיים. אם בעבר מוצרי צריכה בסיסיים לא היוו נטל כלכלי, כיום המצב הוא שונה לגמרי והפתרון, אינו נראה באופק. אחד התחומים המרכזיים המושפעים רבות מיוקר המחייה, הוא ללא ספק תחום הנדל"ן בו ניתן לראות, עליה תלולה במחירי רכישות דירות, אשר מקשה על זוגות צעירים, בתחומים שונים הקשורים לזוגיות ולחיי משפחה. 

בכל הקשור לאופציה של שכירת נכס נדל"ן, המצב אינו שונה ואף במקרים מסוימים, עלול להיות קשה יותר שכן מחירי השכירות נמצאים בעלייה מתמדת ואינם נמצאם בפיקוח כלשהו, כך שכל בעל דירה, יכול להעלות את מחיר השכירות כרצונו, ללא גבול ואף להחליט בין רגע, כי הוא אינו ממשיך את ההתקשרות החוזית מעבר לתאריך שנקבע, דבר אשר יוצר קשיים בחיפוש אחר נכס חדש לשכירות, תוך זמן קצר

במטרה להילחם ביוקר המחייה ולאפשר ביטחון אישי ויציבות כלכלית, ממשלת ישראל יצאה בפרויקט חדש שנקרא "דירה להשכיר" אשר נועד לטפל בכל הבעיות ובמצוקות אשר חווים שוכרי הדירות ולמעשה מציעים שקט נפשי לשנים רבות קדימה.

  1. מה זה בעצם פרויקט דירה להשכיר

פרויקט דירה להשכיר, הינו פרויקט ממשלתי, אשר מגיע במטרה לייצור יציבות כלכלית בחיים האישיים שלכם. מדובר על פרויקט אשר מטרתו למנוע מצבים בהם שוכרים נאלצים להתמודד עם גחמות אישיות של המשכירים המובילות לעלייה פתאומית במחירי השכירות החודשית או הודעה על פינוי הנכס, אשר נמסרת תקופה קצרה לפני תום חוזה השכירות. ממשלת ישראל, שמה לה למטרה להילחם בתופעות הלוואי של תחום השכירות בישראל ולאפשר איכות חיים יציבה ובטוחה יותר. 

פרויקט דירה להשכיר מאפשר מצד אחד לשכור דירות בתנאים הולמים אשר מאפשרים יציבות וודאות אישית וכלכלית ומצד שני, מאפשרים מסלול נוסף של רכישת דירה בהנחה בה תזכו להנחות מרשימות וכדאיות, אשר יאפשרו את רכישת הדירה המיוחלת אשר מהווה ביטחון אישי ומשפחתי לחיים שלמים ומניעת התלות בתשלומי השכירות. 

 מה כולל בתוכו פרויקט דירה להשכיר?

פרויקט דירה להשכיר מכיל בתוכו שורה שלמה של פתרונות למצוקות אותן חווים שוכרי הדירות, מתוך מטרה לספק עבורם חיים יציבים ואיכותיים יותר. הסעיפים המרכזיים ביותר בפרויקט דירה להשכיר ואשר הוחלטו במטרה לסייע לשוכרי הדירות בישראל, הם:

  1. שכירות ארוכת טווח – הסכם השכירות הינו לתקופה של מקסימום 10 שנים כאשר ישנה נקודת יציאה בתום כל שנה. שכירות ארוכת טווח בתנאים ידועים מראש אשר אינם יוצרים מעמסה כלכלית, הינה הפתרון האידיאלי לשוכרים בישראל.

 

  1. שכר דירה קבוע וידוע מראש – לאורך כל תקופת השכירות הארוכה, שכר הדירה יהיה ידוע מראש ויהיה תחת פיקוח על-ידי חברת ניהול פרויקט דירה להשכיר.

 

  1. פיקוח ממשלתי – חוזה השכירות מתבצע בין השוכרים לבין היזמים של פרויקט הדיור להשכרה. חוזה השכירות נוסח במטרה להגן על השוכרים ולהבטיח את הזכויות המגיעות להם, מתוך מטרה לספק עבורם איכות חיים יציבה ובטוחה לשנים רבות קדימה.

 

  1. דירות קבלן – פרויקט דירה להשכיר, מספק עבורכם דירות חדשות מהקבלנים בישראל, מדובר על דירות בעלות סטנדרט בנייה גבוה אשר יצמצם משמעותית התעסקות עם בעיות תפעוליות שונות בדירה, הנובעות מהתיישנות ובלאי מצטבר.

 

  1. תחזוקה ותיקונים – כל פרויקט מגורים, ינוהל באמצעות חברת ניהול אשר מחזיקה צוות שלם של אנשי מקצוע בתחומים שונים אשר באופן שגרתי מטפלת בתחזוקת הבניין השוטפת ובסיטואציות שונות המחייבות טיפול מידי לאורך כל שעות היממה. 

 

  1. ערבויות ובטחונות – במסגרת הסכם השכירות, כל שוכר צריך להציג ערבות בנקאית בגובה דמי השכירות והניהול ותקופה של חודשיים. ישנה אפשרות לספק פיקדון במקום ערבות בנקאית. בנוסף, יש להעמיד שטר חוב אשר יכלול סכום שווה ערך לדמי שכירות וניהול לתקופה של חצי שנת שכירות. ערבות אחרונה אותה יש להציג במהלך החתימה על הסכם השכירות, הינה שיקים פתוחים אשר יופנו לפקודת חברת החשמל, הרשות המקומית ותאגיד המים ויופעלו במקרה של חובות השכורים לאחר תום תקופת השכירות.