אפשרויות מימון לשיפוץ הבית

דירה למכירה

רוצים לבצע שיפוץ מקיף בבית או בעסק ואתם חייבים לגייס כמה עשרות אלפי שקלים או יותר? כדי לבחור נכון את המימון הדרוש לשיפוצים בבית או בעסק עליכם לענות על כמה שאלות כמו מתי הזמן המתאים ביותר לשיפוץ הנכס, מהו היקף השיפוץ הנדרש (חלקי או מלא), אילו חדרים חייבים לעבור שיפוץ, כמה כסף פנוי יש לכם לצורך השיפוץ ומהו סכום המימון הדרוש לביצוע השיפוצים?

לאחר שתענו על השאלות הללו תוכלו להיערך נכון לקראת השיפוצים בנכס, הן מבחינת בחירת בעלי מקצוע והן מבחינת המימון הדרוש לכך. כדאי לדעת כי יש מגוון אפשרויות מימון לשיפוץ בתים ודירות, ומאחר והשיפוץ אינו זול, עליכם לקבל החלטה פיננסית שקולה ומומלץ לערוך סקר שוק כדי לבחור בפתרון המימון המתאים ביותר עבורכם.

מהן אפשרויות המימון הקיימות לצורך שיפוץ הבית?

לאחר שהגדרתם את מטרת השיפוץ וסדרי העדיפויות כדאי לפנות לבעלי מקצוע איכותיים ומומלצים כדי לקבל הצעות מחיר מסודרות ולהשוות ביניהן. אם אתם מתכננים שיפוץ מקיף בבית (רמונט) עליכם לזכור כי תיאלצו לבלות מחוץ לנכס כאשר משפצים את הבית, לכן יש עלויות נוספות מעבר לתשלום לבעלי המקצוע כמו שכירות זמנית, לינה במלון או חופשה.

אפשרויות המימון לצורך שיפוץ הבית הן:

  • הון עצמי וחסכונות ששמרתם ליום בו תיאלצו לשפץ את הבית.
  • קבלת עזרה מקרובי משפחה או סיוע מחברים (מומלץ לערוך חוזה כדי להימנע מסכסוכים).
  • הלוואה מהבנק לצורך שיפוץ הבית, כמו הלוואה לכל מטרה.
  • הלוואה לשיפוצים או הלוואה לכל מטרה מחברות המימון החוץ בנקאי (חברות כרטיסי האשראי, חברות מימון פרטיות, הלוואה על חשבון קרן השתלמות או קרן פנסיה וכו').
  • לקיחת משכנתא לצורך שיפוץ מלא בבית, כנגד שעבוד הנכס לטובת הבנק.
  • הלוואה חברתית.

כיצד תבחרו את המימון הנכון ביותר עבורכם?

לאחר שקיבלתם החלטה לשפץ את הבית ובדקתם עלויות של בעלי מקצוע וחומרים, עליכם להחליט כיצד לממן את השיפוצים. העדיפות הראשונה היא כמובן להשתמש בכסף פנוי ונזיל העומד לרשותכם כדוגמת תוכנית חיסכון בבנק, פיקדון וכד', כך תוכלו להימנע מהלוואות ומהגדלת ההתחייבויות הכספיות שלכם לבנק או לגופים פיננסיים אחרים.

עם זאת, ברוב המקרים הכסף הפנוי לא מספיק למימון עלויות השיפוצים בבית, ועליכם לזכור כי למרות שקבעתם תקציב לשיפוץ, בדרך כלל נדרש סכום גבוה יותר. לאחר שהבנתם שעליכם לקחת הלוואה כדאי לערוך מעין מכרז בין הבנקים לבין חברות המימון החוץ בנקאי, יש להתייחס לריביות, לסכום ההלוואה, לתקופת ההחזר ולגובה ההחזר החודשי.

ישראלים רבים מתמקדים רק בריבית וזו טעות. כאשר משווים הצעות להלוואות לשיפוץ הבית יש להתייחס לפרמטרים הבאים על מנת לקבל החלטה פיננסית נכונה ומותאמת אישית:

 

  • סכום ההלוואה – כל הלוואה מוגבלת בסכום, ברוב המקרים תוכלו לקבל הלוואה לשיפוץ הבית עד לסכום של כמה עשרות אלפי שקלים, ובמקרים מסוימים עד 100,000 ₪. הלוואת משכנתא תאפשר לכם לקבל עד 50% משווי הנכס, כלומר תוכלו לבצע שיפוץ מקיף, יש גם אפשרות להגדיל את המשכנתא הקיימת.
  • תקופת ההלוואה – לכל מסלול הלוואה יש תקופת החזר שונה, לרוב עד 5-3 שנים, אך במקרה של הלוואת המשכנתא תיהנו מפריסת תשלומים ארוכה.

 

  • ריבית – יש הבדלים משמעותיים בין מסלולי ההלוואות השונים, עליכם להשוות תנאים.