מה כולל השירות השקעות באג"ח בנדלן

עסקים ושוק ההון

אחד מסוגי ההשקעות הפופולאריות ביותר מאז ומתמיד, הן השקעות בנדל"ן. לא מעט ישראלים בוחרים להשקיע בנדל"ן פרטי או עסקי, זאת מאחר ומדובר בהשקעה משתלמת מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

להבדיל מהשקעות במוצרים פיננסים שונים, הרי השקעות נדל"ן אינן נעלמות, אינן מתאדות, בהנחה כמובן ומדובר במבנה שריר וקיים, ובהנחה ואין שון תוכנית לפרק או לשנות אותו. לצד השקעות בנדל"ן עצמו, אנחנו יכולים למצוא גם אפשרות של השקעות באג"ח נדל"ן.

מה זה אג"ח נדל"ן?

על מנת להבין מה הן השקעות באג"ח נדל"ן, נסביר בקצרה מה זה השקעות באג"ח באופן כללי. אג"ח הן אגרות חוב, מדובר בתעודות לתשלום חוב עתידי. מדובר בכלי פיננסי שמאפשר לנו להלוות כסף. כלומר, חברות יוצרות אג"ח על מנת לגייס השקעות מגורמים שונים, הן מוכרות אותו במחיר מסוים, אותם גורמים משקיעים אצלן ודרך הכסף שנכנס אליהן הן יכולות לבצע פעולות שונות.

כשמדברים על השקעות באג"ח נדל"ן, הכוונה היא להשקעה באגרות חוב של חברות וגורמים אחרים שמתעסקים בנדל"ן, בין אם זה בארץ ובין אם זה בחו"ל. למשל, חברת בנייה רוצה לייצר פרויקט משמעותי, אז בשביל לגייס כסף עבורו, היא תמכור אג"ח, המשקיעים יקנו אותו, ובעתיד החברה תחזיר להן את הכסף על פי הסכומים שהם השקיעו והיא התחייבה להחזיר.

השקעה באג"ח נדל"ן היא מאוד משתלמת, בין אם זה בארץ ובין אם זה בחו"ל, בתנאי כמובן שמדובר בחברות רציניות, איכותיות, חברות שיש להן משאבים והן יכולות גם לעמוד בתנאי הפרויקט וגם לעמוד בתנאי אגרות החוב, בין אם זה בסכום הנקוב שלהן ובין אם זה בריביות שעליהן לשלם.

מה כולל שירות של השקעה באג"ח?

אין זה מספיק רק לחפש השקעות באג"ח נדל"ן, אלא צריך גם למצוא חברה שיכולה לספק את השירות הרלוונטי עבורנו בתחום זה. כלומר, אנחנו צריכים להתייחס גם לחברה שמספקת לנו שירות לצורך השקעה באגרות החוב, בשביל שנוכל לבצע זאת על הצד הטוב ביותר, החל משלב החיפוש והרכישה ועד שלב ההשקעה והמימוש.

מה כולל השירות? בעיקרון, שירות השקעה באג"ח נדל"ן מתחיל בתהליך החיפוש עבור המשקיעים, על פי סוג החברות המוציאות אגרות חוב לשוק ועל פי סוג ההשקעות והפרויקטים שהן מבצעות, הן בישראל והן בחו"ל.

מעבר לכך, השירות כולל גם אפשרויות נוספות, בחינה של מאפיינים כלכליים שונים, השוואה בין תנאים, השוואה בין ריביות ועוד. אלו דברים רלוונטיים בשביל לייצר השקעה נכונה אשר תאפשר לנו לייצר רווח משמעותי עם הזמן.

בסיום התהליך אנחנו צריכים גם לבחון איזה שירות החברה מספקת לגבי מכירה ומימוש אגרות החוב. אנחנו צריכים לבחון מתי נערך התהליך, כמה מהר הוא נערך ומי הם הגורמים האחראים לתהליך זה. בסופו של דבר, אנחנו צריכים לדעת שהכסף שלנו עובד בשבילנו.