עורך דין צוואות- מתי נכון לפנות אל עורך דין

עורך דין צוואות

אחת השאלות שהורים ובכלל אנשים, שיש להם רכוש, כסף, נכסים או עסקים, לשאול את עצמם היא, מתי נכון מבחינתם לפנות אל עורך דין צוואות אשר יעסוק בעניינם, מתי יהיה נכון לפנות אליהם לצורך כתיבת צוואה ומה צריך בשביל זה.

הסיבה שהרבה אנשים תוהים בעניין היא, החשש שזה יהיה מאוחר מדי אל מול ההנחה שאולי זה מוקדם מדי. צריך לומר, זה אף פעם לא מוקדם לפנות אל עורך דין צוואות, מה שכן, זה יכול להיות מאוחר מדי בתנאים מסוימים, לכן יהיה נכון מצידנו לפנות כמה שיותר מהר בשביל להסדיר את העניין.

אנחנו נרצה לפנות אל עורך דין צוואות בשביל להסדיר את העניין, בכמה מקרים. ראשית, אם ברור לנו שאנחנו חולים או כל דבר אחר, שעלול לקצר מאוד את זמן חיינו, באופן פתאומי או לא. שנית, כשהילדים גדלים ואנחנו מזדקנים, אז רצוי שנספק מכתב ברור כיצד אנחנו רוצים להסדיר את כל העניינים הכספיים והאחרים אחרי לכתנו. שלישית, אנחנו צריכים לפנות אל עורך דין צוואה, אם מדובר בסכומים, נכסים או עסקים גדולים. בשביל שהכל יהיה מסודר. הרי גם אנחנו בריאים מאוד, מחר בבוקר הכל יכול להשתנות.

כיצד עושים את זה

החיפוש אחר עורך דין צוואות איננו שונה באופן מהותי מחיפושים אחר עורכי דין בתחומים אחרים. אנחנו פשוט צריכים למצוא מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו, מישהו שאנחנו מאמינים לו, מישהו אמין, אחראי ואיכותי. רצוי שזה יהיה עורך דין שהגענו אליו בעצמנו, מישהו שמכיר אותנו.

כשאנחנו מוצאים מישהו כזה, מה שנדרש מאיתנו זה לבוא עם הצוואה ועם שני עדים, רצוי כאלה שלא כתובים בצוואה כמובן, אשר יהיו מוכנים להעיד ולחתום, שהצוואה נכתבה על ידנו באופן חופשי, משיקול דעתנו, מבלי ששום גורם הפעיל עלינו לחץ.

לסיום נדגיש, הצוואה תישמר אצל עורך הדין, אנחנו יכולים לשנות אותה בכל עת שנרצה,וכמובן שאנחנו יכולים גם לבטל אותה אם נרצה בכך. במידה ולא, אזי שהוא יחשוף אותה בפני בני המשפחה וכל הנוגעים בדבר, א לכתנו.